×

Pompy ciepła Gorenje

Pompy ciepła Gorenje

Pompy ciepła Gorenje

Gorenie to nowy duży gracz na polskim rynku pomp ciepła. Jest to już czwarty producent na rynku polskim, który ma w swojej ofercie gruntową inwerterową pompę ciepła.

 

Jest doświadczenie !

– firma Gorenje ma ponad 60-letnie doświadczenie w konstruowaniu układów chłodniczych.

Jest moc i jakość !

– konstruowane są w standardzie zarówno małe pompy ciepła jak również duże o mocy do 100 kW a na zamówienie znacznie większe 2-sprężarkowe i 3-sprężarkowe. Szeroki asortyment: gruntowe pompy ciepła niskotemperaturowe /również inwerterowe/, wysokotemperaturowe, wysokotemperaturowe z wtryskiem (EVI), powietrzne split, kompakt oraz inwerterowe.

Pompy posiadają Certyfikat i Znak Jakości Q Europejskiej Organizacji Pomp Ciepła EHPA.

– stosowane komponenty:

– sprężarki f-my Copeland

– parowniki i skraplacze f-ma SWEP

– zawór rozprężny i soft start f-ma Danfoss

– moduł sterujący i interfejs użytkownika f-ma Siemens

– czynnik chłodniczy (R407C) f-ma Linde

– wewnętrzny rurowy wymiennik ciepła f-ma SLN3R

– przepływomierz f-ma SIKA

Czym wyróżniają się pompy GORENJE !

– zastosowanie znakomitych sterowników SIEMENS o bardzo dużych możliwościach m.in. unikalną cechą jest możliwość pojawienia się wielkości współczynnika SCOP po roku eksploatacji pompy ciepła. Jest to w pewnym sensie miarą, jak dobrze instalator wykonał pompę ciepła.

– zwiększona powierzchnia skraplacza i parownika skutkuje mniejszymi oporami hydraulicznymi

– zastosowanie dodatkowego wymiennika – na tym wymienniku zostaje odbierane ciepło resztkowe na wyjściu ze skraplacza, którym dogrzewana jest mieszanina pary i śladowych ilości kondensatu; daje to pewność zamiany w gaz całej ilości czynnika chłodniczego po stronie ssawnej sprężarki. Jest to niezwykle istotne, bo wydłuża żywotność sprężarki i pozwala uzyskać większą sprawność układu.

– zastosowanie przepływomierza pozwala na natychmiastowe stwierdzenie czy przepływ po stronie dolnego źródła jest prawidłowy dla pracy pompy ciepła.

– współpraca z instalacją PV, która polega na tym że sterownik sprawdza czy napięcie w instalacji PV jest właściwe do zasilenia PC; jeżeli tak to pompa ciepła zasilana jest z instalacji PV, a jeżeli nie to z sieci energetycznej.

– Web serwer /opcja/ – w przypadku awarii instalator może zdalnie usunąć usterkę, o której zostanie powiadomiony SMS-em lub e-mailem, a jeśli usterki nie da się usunąć bez wizyty, będzie mógł się odpowiednio do niej przygotować..

Pompy ciepła Gejzer

Pompa ciepła „GEJZER KOMPAKT – W” polskiej produkcji to jedno z najlepszych na rynku urządzeń nieustępujące w żadnym z parametrów podobnym urządzeniom czołowych producentów europejskich. Stanowi ekonomiczne rozwiązanie dla ogrzewania budynków oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Źródłem ciepła mogą być nieograniczone zasoby odnawialnej energii cieplnej występujące w otaczającej nas przyrodzie.

Wszystkie komponenty używane do produkcji pochodzą z renomowanych firm, takich jak: Grunfoss, Alco, Honeywell, Hitachi, Copeland. Zastosowany w tych pompach ciepła zasobnik c.w.u o pojemności 200 litrów i wężownica są wykonane ze stali nierdzewnej. Pompa ciepła posiada wbudowane pompy dolnego źródła ciepła i systemu grzewczego. Zainstalowany jest również mikroprocesorowy sterownik, pomocnicze źródło ciepła w postaci wielostopniowej grzałki elektrycznej oraz zawór trójdrożny. System sterowania jest wyposażony w urządzenia monitorujące temperaturę i ciśnienie oraz w system zabezpieczeń elektrycznych obejmujący również kontrolę zaniku faz, ich poprawnej kolejności, oraz asymetrii. Standardowym wyposażeniem każdej pompy ciepła jest mikroprocesorowy układ płynnego startu sprężarki, który w znaczny sposób wydłuża jej żywotność oraz powoduje zredukowanie uderzeń prądowych w układzie jej zasilania.

Analizując produkty polskich producentów pomp ciepła, wydaje się, że Gejzer to jedna z najlepszych i niedroga alternatywa dla drogich pomp ciepła zagranicznych producentów. Konstrukcyjnie ta pompa jest bardzo podobna do szwedzkiej pompy Thermia Diplomat.